amplio, gayrimenkul, real estate, hotel, geliştirme, development, turkey, değerleme
   








Kentsel Dönüşüm

Amplio geliştirdiği projelerde yenileme ve dönüşümün sadece fiziki yenileme projelerinden ibaret olmadığına; sosyal, ekonomik, kültürel ve ekolojik düzenlemeler ile bir bütün olarak ele alınması gerektiğine inanmaktadır. Bu sebeple; sürdürülebilir, çevreye duyarlı, geri dönüşümün ve akıllı tasarruf imkânı sağlayan projeler geliştirmekte ve bunu yaparken de uluslararası standartlarda sertifikasyon ve çalışma şekillerini benimsemektedir.

Haliç bölgesine inanan ve odaklanan Amplio, kentsel yenileme projelerinde geleneksel mahalle yaklaşımını, modern hayatın ihtiyaçları ile birleştiren; çevreyle iç içe farklı tasarım anlayışı ile özel konseptler geliştirmektedir. Haliçenazır kentsel dönüşüm projeleri ile Amplio, İstanbul’un kalbinde yaşamayı arzulayan herkese; sosyal ve sanat merkezlerine yakınlığı ile birçok imkânı bir arada sunmayı hedef olarak belirlemiştir. Amplio, bu projeleriyle; suyun, manzaranın ve yeşil alanların bütünleştiği Haliç’te fark yaratmaya devam edecektir.

 

Haliç

İstanbul, büyülü bir şehir...

Doğu ve Batının buluşma noktasında bulunan İstanbul, tüm dünyada eşsiz bir konumdadır. Asya, Avrupa kıtalarının kesişme noktası ve uygarlıklar arasındaki tek köprüdür. Her yönden bereketli topraklara sahip bu eşsiz şehir, tarih boyunca yüzlerce kültüre ev sahipliği yaptı ve tüm bu kültürlerden beslenerek çağlar boyunca zenginleşti. Fikir, sanat ve yerleşimlerin kaynaştığı bu topraklar nice medeniyetlere ilham kaynağı olmaya devam etmektedir. Tıpkı, Amplio’ya olduğu gibi… Haliç, doğal bir liman… Osmanlılar da Bizanslılar gibi, Haliç’in güney yakasındaki yarımadayı kendilerine merkez seçtiler ve kentin gelişimine hız verdiler.

İmparatorluğun başkenti ve tarihi ticaret yollarının kesiştiği noktada bulunan bu şehrin kalbi, yüz yıllar boyunca önemli bir doğal liman olan Haliç’te attı. Bereket sembolü olması ve güneş ışıklarıyla altın rengini almasından dolayı Altın Boynuz ismi verilen Haliç, İstanbul’un tarihi ve kültürel değerlerinin şekilenmesinde her zaman önemli bir rol oynadı. Haliç günümüzde “Haliç Kültür Sanat Vadisi” olarak konumlanmakta; tarihi, kültürel ve ticari açıdan çok büyük önem taşımaktadır.

Santralistanbul, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Haliç Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi, Hilton Garden Inn İstanbul Golden Horn, Eyüp Sultan Camii, Miniatürk Açıkhava Müzesi, Bulgar Kilisesi, Milli Arşiv, Pierre Loti Tepesi, Rahmi M.Koç Müzesi, Aynalıkavak Kasrı, Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi, Rezan Has Müzesi, Kadir Has Üniversitesi ve yapımı devam eden değerli bir çok proje daha bölgede yer almaktadır. Haliç’e inanan, değerini bilen ve artırmayı hedefleyen Amplio, bu bölge için öncü proje olarak kabul edilen Hilton Garden Inn İstanbul Golden Horn Hotel ile Haliç’in değerlenen geleceğine giden bu yolda ilk adımları attı. Haliç’in tarihi gücünden beslenen Amplio, Haliç’e itibarını geri verme vizyonu ile projelerine devam edecektir...

   
 

©2012 tüm hakları Amplio Real Estate Investments'a aittir.