amplio, gayrimenkul, real estate, hotel, geliştirme, development, turkey, değerleme
   
Hakkımızda/Faaliyet Raporları

Ana hissedarları dünya çapında otel ve konut geliştirme konusunda uzman yatırımcılar ve otel sahipleri olan Amplio, 2007 yılında Alman ortaklı bir yatırım şirketi olarak kurulmuştur.

Amplio kurucu ortakları, 25 yılı aşkın süredir Avrupa, Afrika, Ortadoğu, Asya ve Amerika kıtalarında otel, resort geliştirme projeleri ve 60.000’in üzerinde konut üretmiştir.

Amplio otel inşaatını titizlikle eşzamanlı olarak sonuçlandırıldı. Ağustos 2011’de uluslararası standartlarda FLS (Fire and Life Safety) denetimlerinin tamamlanması ile Eylül 2011’de otel hizmete açıldı. Otele ait çevre yollarının asfaltlanması ve altyapı iyileştirme süreçleri de yine eşzamanlı olarak sonuçlandırıldı.

Hilton Garden Inn İstanbul Golden Horn Hotel projesinden sonra İstanbul’da geliştireceği konut projeleri ile, ileriye dönük yerleşim standartlarını prensip edinmiştir. Bu kapsamda projelerin temel yaklaşımını; insanların yaşam kalitesini artırmak, eğitimden sağlığa, kültürel etkinliklerden sosyal yardımlaşma hizmetlerine kadar pek çok hizmeti içeren yaşam alanları oluşturmak olarak belirledi.

Amerika dışında dünyada ilk ‘’LEED GOLD’’ sertifikasına sahip otel projesi olmasının yanı sıra, Expo Real tarafından yine dünyada ilk kez bir otele verilen ‘’John Jacob Astor’’ ödülüne layık görülmüştür. Dünyanın en büyük değerlendirme sitelerinden www.holidaycheck.com’da misafirlerin oylamaları ile ‘’Holiday check quality selection 2012’’ kalite sertifikasını alan Hilton Garden Inn İstanbul Golden Horn Hotel, ayrıca Arkiparc tarafından ‘’2012 Türkiye’nin en iyi mimari oteli’’ ödülüne layık görülmüştür.

2010 yılına büyüme sağlayarak ticari faaliyetlerini istikrarlı bir şekilde genişletti. 2010 itibariyle; kentsel yenileme projeleri geliştirmek üzere yatırımlarını çeşitlendiren Amplio, Haliç bölgesine odaklanarak bu konuda 2011 yılında ciddi ilerlemeler kaydetti.

Amplio, kentsel dönüşüm projeleri dahil olmak üzere, tüm projelerinde dünya standartlarında en son sistemlerin kullanıldığı ve doğaya saygının ön planda tutulduğu LEED sertifikasını almayı prensip edinmiştir.

Faaliyet Raporları

Amplio 2014 Faaliyet Raporu
Amplio 2013 Faaliyet Raporu
Amplio 2012 Faaliyet Raporu
Amplio 2011 Faaliyet Raporu
Amplio 2010 Faaliyet Raporu
Amplio 2009 Faaliyet Raporu
Amplio 2008 Faaliyet Raporu

   
 

©2012 tüm hakları Amplio Real Estate Investments'a aittir.