amplio, gayrimenkul, real estate, hotel, geliştirme, development, turkey, değerleme
   
YABANCI GAYRİMENKUL YATIRIMCILARININ GÖZDESİ “TÜRKİYE”

Amplio, Almanya’nın Münih kentinde 7-8-9 Ekim tarihlerinde düzenlenen Expo Real Fuarı’nda Türkiye gayrimenkul pazarının değerlendirildiği özel bir panel ile gündeme damgasını vurdu. Bu fuarda Türkiye’nin yatırım açısından kıymetli bir konumda olduğu üzerine çok önemli değerlendirmeler yapıldı.

Dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen yatırımcılar ve profesyoneller bu yıl Münih’te 16. kez düzenlenen Expo Real Fuarı’nda buluştu. Fuar boyunca emlak, finans, mimari ve yatırım konusunda birçok panel düzenlenirken, Türkiye’nin yatırım potansiyelinin ele alındığı panel yoğun ilgi gördü. Panele konuşmacı olarak katılan Almanya’nın en büyük gayrimenkul yatırımcılarından Erwin Walter Graebner son yıllarda Türkiye’nin yatırım için ideal ülke konumunda olduğunu belirtti.

Türkiye’deki yatırımlarına Türk ortağı Alaeddin Babaoğlu ile birlikte Amplio Emlak Yatırım A.Ş. olarak Leed Gold sertifikalı Hilton Garden Inn İstanbul Golden Horn otel projesini hayata geçirerek başladıklarını belirten Graebner, bu yatırımlarını kısa sürede yine özel projelerle taçlandırmak istediklerinden bahsetti.

Krize rağmen istikrarlı bir ekonomi, Türkiye!

Graebner, Türkiye’ye yatırım yapmak için en önemli nedenlerden birinin, tüm Avrupa’nın boğuştuğu ekonomik kriz esnasında bile, hasar almadan kurtulan ender ekonomilerden biri olduğunu vurguladı. Türk ortağı Alaeddin Babaoğlu’nun çağrısıyla 2007 yılında Türkiye’ye yatırım yapma kararı aldığını belirten Graebner, bu kararından büyük mutluluk duyduğunun altını çizdi. Türkiye’deki genç ve dinamik nüfusun, istikrarlı ekonominin, beraberinde sürekliliği getirdiğini, ülkenin coğrafi konumunun da yatırım için oldukça elverişli olduğunu sözlerine ekledi.

Avrupa ve Amerika’dan gelen yatırımcılar, konuşmasının ardından Graebner ile bir araya gelerek, Türkiye’de, özellikle de İstanbul’da yatırım yapabilecekleri alanlar hakkında bilgi alış verişinde bulundular.

   
 

©2012 tüm hakları Amplio Real Estate Investments'a aittir.